استفاده صحیح از عطر و ادکلن

عطرها هم مانند هر چیز دیگری که از آن ها استفاده می کنیم، شرایطی برای استفاده ی بهتر دارند . شرایطی که ما اگر آن ها را به خوبی بدانیم می توانیم لذت بیشتری از عطر زدن ببریم . در ادامه سعی داریم تا چند نکته ی موثر در نحوه ی استفاده صحیح از عطر و ادکلن را بیان کنیم .

همانطور که می دانید هر عطری مناسب فصلی ساخته شده است .
 به عنوان مثال در ميان رايحه‌ها بيش از هر چيز رايحه پرتقال، بهارنارنج، درخت كاج، چوب صندل و نعناع به دليل خنک بودن و حس تازگی که به انسان منتقل می كنند، برای تابستان پيشنهاد می شود.
غالبا برای فصول سرد سال از ادکلن های گرم، شیرین و تند استفاده می شود . تا بدن احساس گرما کند ،جریان خون بیشتر و احساس گرما درون فرد ایجاد شود. برای فصول گرم سال هم از عطر های خنک استفاده می شود . تا احساس خنکی و طراوت کنید. پس در استفاده از عطر به فصلی که در آن قرار دارید توجه کنید.

وقتی شما عطر مورد علاقه ی خود را پیدا کردید، مانند خیلی ها، آنقدر جذب رایحه‌ی آن می شوید که دوست دارید تمام وقت از آن استفاده کنید. اما قطعا برای استفاده از بهترین و خوش رایحه ترین عطرها نیز، مانند پوشیدن کفش پاشنه بلند و آرایش کردن، محدودیت‌هایی وجود دارد.علاوه بر آن نکاتی هست که باید آن ها  را در استفاده صحیح از عطر رعایت نماییم.

در غیر این صورت شما و اطرافیانتان در یک فضایی از بوی عطر و ادکلن، محصور خواهید شد که راهی برای فرار از آن نخواهید داشت. پس به این نکته حتما توجه داشته باشید که هرشخص، محدوده‌ای استداندارد از بو برای خود دارد که تقريبا به اندازه طول یک دست کامل است، و تنها کسانی که وارد این محدوده می‌شوند می‌بایست بوی شما را احساس کنند.

پس مراقب باشید حریم عطر شما بیش از این مقدار نباشد، زیرا برای سایرین آزار دهنده خواهد بود. این واقعیت وجود دارد که با گذشت زمان حس بویایی شما به عطرتان عادت کرده و شما احساس می کنید عطران ماندگاری خود را از دست داده و دوباره می خواهید آن را تکرار کنید که این کار باعث آزار اطرافیانتان خواهد شد.

تجربه نشان داده که ماندگاری عطرها بروی پوست های چرب بیشتر است از پوست های خشک است، زيرا پوست های چرب به طور طبيعی مرطوب است و رطوبت باعث نگهداری و ماندگاري بوی عطر مي‌شود.

می‌توانید عطر را به پشت گردن و لابه لای موهای خود اسپري کنيد تا هر وقت که به موهايتان دست کشيديد بوی عطر پخش شود. عوامل متعددی مثل تركيب شيميايی بدن، رژيم غذايی و سن اشخاص بر بوی عطری كه استفاده می کنند تاثير مي‌گذارد.

این نکته را هم نباید فراموش کرد که، عطر دارای روغن‌های اسانس‌دار می باشد . برخی از این روغن‌ها، تاثير متفاوتی بر روی پوست اشخاص می گذارند و احتمال دارد كه برخی از آن‌ها جذب پوست شوند. همين مسئله باعث می شود تا بویی که از پوست متصاعد می شود متفاوت باشد.

سلاح سری!

عطر را به آرامی و به مقدار کم بر لباس ها و دستمال جیبی که در طول روز استفاده می کنید اسپری کنید. در این صورت رایحه عطر ماندگاری بیشتری خواهد داشت، فقط باید از عطر هایی استفاده کنید که اورجینال بوده و روی لباس شما ایجاد لکه نکنند.
پشت دست ها به دلیل خشکی زیاد و کف دست به دليل مرطوب بودن برای اسپری عطر مناسب نیست. در صورتیکه از جواهرات استفاده می کنید نیز دقت کنید چون ممکن است آنها با عطر واکنش نشان دهند. مچ دست هایتان را به هم نماليد. چون گرمايی که ايجاد می شود عطر را از بين می برد.

اگر پوستتان خشک است و پس از زدن کرم مرطوب‌کننده، همچنان خشک باقي می ماند؛ بايد عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار کنيد؛ زيرا پوست خشک عطر را جذب می‌کند و رايحه آن را زودتر از بين می برد. طبيعتا ماندگاری رایحه‌های تند بيشتر از رایحه‌های ملايم است.

اسپری کردن عطر

بهتر است که عطر به نقاطی که دارای نبض است، اسپری شود. در حقيقت، نقاط داراي نبض، نقاطی هستند كه فاصله رگ ها از سطح پوست به كمترين حد خود رسیده است و در همين نقاط، رگ‌های خونی حرارت بيشتری ایجاد می‌کنند كه این امر باعث تولید يک پمپ كوچک عطر، بر روی پوست شما می شود و بوی عطر نيز بهتر متصاعد مي‌شود.

نقاط دارای نبض عبارت است از : مچ دست، پشت گوش، پشت زانوي پا، پشت آرنج دست و قسمت پائين گلو. هنگامی که شلوار کوتاه می پوشید، می توانید عطر را پشت زانوهایتان اسپری کنید. با این کار هنگام حرکت رایحه آن در فضا پخش می شود.

در ضمن پیشنهاد می‌شود برای اينكه بوی عطر دوام بيشتری داشته باشد, روي مچ‌های پا نيز اسپری شود .  كه جريان متصاعد شدن عطر را از پائين به بالا امكان‌پذير سازد.

اگر به هر دليلی از مصرف مستقيم عطر يا ادکلن خوشتان نمی آيد، از شامپو بدن معطر و لوسيونی با بوی مشابه استفاده کنيد. برخی از افراد هم عطری مخصوص به خود انتخاب می کنند و از عطر با رایحه‌های متفاوت استفاده نمی کنند؛ بدين ترتيب هر زمان، کسی بوی آن عطر را استشمام کند، ياد آن‌ها می افتد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *