لالیک (LALIQUE)

نمایش 16 32 48

نمایش 1–16 از 120 نتیجه

تلفظ صحیح: لالیک
کشور: فرانسه
فعالیت اصلی: جواهر آلات
موسس برند: Rene Lalique
سال تاسیس و شروع به کار: 1885
رنج قیمت عطر های لالیک: از ارزان تا فوق لاکچری (نیش)
سال طراحی اولین عطر کمپانی لالیک: Louxor de Lalique 1931
کمپانی والد: Art & Fragrance

برند عطر و ادکلن LALIQUE، یک کمپانی طراحی جواهرآلات زینتی است که توسط هنرمند ماهر در عرصه سرامیک سازی و جواهر تراشی، رنه لالیک پایه گذاری شده است.
رنه لالیک که در سال 1860، در دهکده ای در فرانسه متولد شد، علاقه و شوری عجیب نسبت به طبیعت در دلش داشت که بعد ها در کار هایش نمایان گشت. او که تحصیلات هنری اش به خاطر فوت پدر در پاریس ناتمام ماند چند بعد با رفتن به انگلیس، در هنرستان Sydenham آن را از سر گرفت. بعد از مدت ها کار کردن به عنوان طراح جواهر، برای شرکت های بزرگی همچون کارتیر و بوچرون، رنه در نهایت در سال 1885 کسب و کار خودش را راه اندازی کرد. در آن زمان تمرکز صنعت جواهرات روی خود سنگ ها و کیفیت و مرغوبیت آن ها بود اما لالیک با طراحی های ملهم از طبیعت خاصش این جریان را تغییر داد. چندی بعد او تغییری ناگهانی به جواهرات شیشه ای کرد که بسیار موفق بود.

از نکات جالب توجه راجع به عطر های لالیک، تنوع بسیار زیاد آن هاست. به طوری که از عطر های بسیار ارزان و به صرفه مانند Encre Noir تا عطر های بسیار لاکچری در کالکشن های خاص این کمپانی یافت می شود.
لالیک همچنین نه فقط در عرصه خود عطر و ادکلن بلکه، در ساخت و طراحی شیشه های عطر ها و ادکلن ها نیز نوآوری های بسیار زیادی داشته و از متقدمین این عرصه بوده است. از جمله طراحی های زیبای این کمپانی که برای کمپانی نینا ریچی انجام شد، طراحی شیشه ی عطر کلاسیک L’Air Du Temps است.

شما می توانید عطر های متنوع، جذاب و معروف برند ادکلن لالیک را در سری ها و کالکشن های مختلف آن، در سایت فروش اینترنتی عطر و ادکلن پاپریا مشاهده کنید.