کوکو شانل، خالق برند ماندگار کوکو شانل را بشناسید.

خانم کوکو شانل

خانم کوکو شانل
گابریل بونور «کوکو شانل» (Gabrielle Bonheur “Coco” Chanel)، طراح فرانسوی و موسس برند شانل (Chanel) بود؛ برندی که متعلق به زمان خاصی نیست و هنوز هم شهرتش را در جهان حفظ کرده است.سبک او سبکی بود که در عین سادگی، لباس‌هایی لوکس و گران‌قیمت را با تزئیناتی مثل رشته‌ای مروارید به مردم عرضه می‌کرد. شانل معتقد بود: «لباس لوکس باید راحت باشد، در غیر این صورت لوکس نیست.» کوکو شانل زندگی سختی را تجربه کرد، در 12 سالگی و پس از مرگ مادرش، پدرش او را به یتیم‌خانه سپرد.

او در یتیم‌خانه خیاطی آموخت؛ مهارتی که بعدها مسیرش را به سوی کاری که انجام داد هدایت کرد. در سال 1910 شانل اولین فروشگاهش را با فروش کلاه در پاریس افتتاح کرد، پس از مدتی فروشگاه‌هایی را در دو شهر دیگر راه‌اندازی کرده و تولید لباس را هم به آنها افزود. اولین تجربه موفقش در تولید لباس با لباسی که از جنس کشباف بود و در یک روز سرد به تن داشت، آغاز شد: «ثروت من بر پایه همان لباس کشباف قدیمی که پوشیده بودم، ساخته شد، زیرا هوا در بخش دوویل (Deauville) سرد بود.»

در دهه 1920 شانل کسب‌وکار پررونقش را به مرحله جدیدی ارتقا داد و نخستین عطرش شانل NO.5 را عرضه کرد؛ عطری که مورد توجه افراد مشهور قرار گرفت و از آن استفاده می‌کردند. این اولین باری بود که نام طراح یک محصول به نمایش گذاشته می‌شد و عطر شانل NO.5 توانست محبوبیت زیادی به دست آورد.

✔️ جست‌وجو کنید تا بتوانید علاقه‌تان را پیدا کنید.

کار موردعلاقه‌تان چیست؟ جایی در اطراف‌تان است یا ممکن است در جایی باشد که تصورش را نمی‌کنید.اجازه ندهید این ندانستن ناامیدتان کند. هرگز از جست‌وجو کردن برای چیزی که اشتیاق‌تان را برآورده می‌کند و رضایت‌تان را به همراه دارد، دست نکشید. شانل در جایی گفته بود: «من زندگی‌ام را بر این پایه ساختم که هر چیزی که دوست ندارم، نقطه مقابلی هم دارد که من دوست داشته باشم.» بعضی وقت‌ها پیدا کردن آن نقطه‌ مقابل در کاری که دوست ندارید، می‌تواند به اندازه پیدا کردن کاری که به آن علاقه‌ دارید، برای‌تان مفید باشد.

✔️ اجازه ندهید دیگران بگویند چه کاری ممکن است.

دستورالعملی که شانل برای موفقیت‌ در نظر ‌گرفت این است؛ به تنها گزینه‌ای که دارید فکر کنید: «اغلب موفقیت را کسانی به دست می‌آورند که نمی‌دانند شکست اجتناب‌ناپذیر است.» کلمات درستی که هرگز بیان نمی‌شوند و کوکو شانل می‌دانست که درباره چه چیزی صحبت می‌کند و توانست کار ساده‌ و پیش‌پاافتاده‌ای را که آغاز کرده بود به ثروتی چند میلیون دلاری تبدیل کند، زیرا هرگز اجازه نداد که شک و تردیدی که در اطرافیانش وجود داشت، به شک و تردید خودش تبدیل شود.

✔️ بدانید چه زمانی از کاری دست بکشید.

کوکو شانل یاد گرفته بود که چگونه برای چیزهایی که می‌خواهد به دست آورد، سخت کار کند، همچنین می‌دانست چه زمانی از تلاش کردن دست بردارد و آن کار را رها کند. او به خوبی می‌دانست چه زمانی برای فرصت پیش آمده مبارزه کند و چه زمانی مبارزه کردن دیگر معنی ندارد. توصیه‌ای که او به کارآفرینان مخصوصان زنان کارآفرین داشت، این بود: «زمان‌تان را صرف ضربه زدن به دیوار نکنید، به امید اینکه به یک در تبدیل شود.» برند خودتان را با یک مارک تجاری فراموش‌نشدنی بسازید و از شکستن موانع نهراسید و پتانسیل‌تان را در هر کاری نشان دهید.

✔️ تجربه بیندوزید و ریسک کنید.

شانل معتقد بود: «برای اینکه غیرقابل جایگزین باشید، باید همیشه متفاوت بمانید. مردم به لباس پوشیدن من می‌خندیدند اما راز موفقیت من همین بود، من شبیه هیچ‌کس نبودم.» شانل با این ایده که لباس گران‌قیمت و لوکس باید راحت باشد، دیدگاه منحصربه‌فردش را وارد صنعت مد کرد. تجربه همراه با ایده‌ها و روش‌های مختلف، می‌تواند ایده‌های جدید و منحصربه‌فرد به همراه داشته باشد. اگر در ابتدا مورد تمسخر دیگران قرار گرفتید، نگران نباشید، برنامه‌ای که دارید می‌تواند شما را به موفقیت برساند، تا زمانی که می‌دانید در حال انجام چه کاری هستید.

تماس با ما

همراه : ۰۹۱۲۸۳۳۸۵۳۳
تلفن : ۰۲۱۲۲۰۰۸۱۳۳

سبد خرید

تخفیف سمپل |

فروش ویژه تا 50% تخفیف

ساعت
دقیقه
ثانیه