چگونگی تشخیص عطرهای اصل از تقلبی

می توان گفت که تشخیص عطرهای اصل از تقلبی و فیک کاری واقعا دشوار خواهد بود.
تشخیص اجناس کپی به مراتب راحت تر از محصولات های کپی هستند. ولی باز هم برای به دام نیوفتن در این حقه ها راه مشخصی وجود ندارد…

دسته ای از عطر های فیک هستند که شاید واژه کپی برای این دسته مناسب تر باشد.  چون این عطرها کاملا قانونی و بهداشتی تولید می شوند . کمپانی هایی مثل Rio، Smart، Ajmal و… فرمول ساخت عطرهای معروف را خریداری نموده و آن ها را با هزینه ها ی بسیار کمتری تولید می کنند و به بازار عرضه می نمایند.

این عطرها کاملا قانونی هستند و بیشتر برای مصرف در کشورهای جهان سوم و اشخاصی که قدرت خرید عطر اصل (اورجینال) را ندارند روانه ی بازار می شوند. اصولا این کمپانی ها به دنبال تقلب نیستند و نام خود را هم بر روی جعبه و هم بر روی شیشه درج می نمایند و به راحتی قابل تشخیص می باشند.

همیشه پای چین در میان است!

معمولا کالاهایی که مشابه اصل است از چین می آید . البته عطرهای غیر اصل که از چین می آید در خود چین هم تقلبی محسوب می شود .
یعنی عطری که با نام یک برند معروف در چین تولید شده باشد اینطور نیست که تحت لیسانس کمپانی اصلی باشد و به سفارش آنها و با درجه بندی متوسط تولید شود. باید بگوییم عطرهای چینی هیچ ارتباطی با کمپانی های اصلی و مطرح عطرسازی ندارند و صرفا کالاهای تقلبی هستند.

چند راه که شاید بتواند به شما در تشخیص عطرهای اصل از تقلبی کمک کند:

سلفون چین نخورده باشد
به سلفون روی  جعبه عطر دقت کنید. در عطرهای اصل سلفون هایی که روی جعبه کشیده شده اند یک دست و بدون چین خوردگی هستند . انگار که به جعبه چسبیده اند . اما در عطرهای تقلبی اینطور نیست و سلفون ها کمی نامرتب هستند.

اگر درباره چین خوردگی سلفون شک دارید می توانید به ته جعبه نگاه بیاندازید که اثری از درز نباشد . اگر درز سلفون ها بیشتر از نیم سانت روی هم قرار گرفته باشند یا چسبی باشند یعنی عطر تقلبی است . در عطرهای اصل سلفون ها معولا درزی ندارند و بدون نقص و بی چسب روی هم دوخته شده اند.

تکان دادن شیشه عطر
راه دیگر برای تشخیص، تکان دادن شیشه عطر است. روی سطح عطرهای اصل بعد از تکان دادن، حباب های ریزی تشکیل می شوند که تا 20 ثانیه باقی می مانند . اما در عطر های فیک و تقلبی این حباب ها سریعا از بین می روند. عطرهای اورجینال عموما خیلی شفاف و صاف و بدون رسوب می باشند.

یک راه حل خوب و جالب اما کاربردی برای تشخیص عطرهای اصل از تقلبی و چینی این است که، کمی از عطر را با مقداری (حدود یک قاشق غذا خوری ) آب مخلوط کنید. اگر بوی بدی استشمام کردید عطر تقلبی است . اگر نه عطر شما اصل است. علت این امر واکنش آب است که ایجاد الکل و بویی بد می کند.

چک کردن پمپ یا والف
چک کردن پمپ یا والف هم یکی دیگر از روش های تشخیص عطرهای اصل از تقلبی است. در ادکلن ها از سه مدل پمپ استفاده می شود :
. پمپ های فلزی : پمپ های فلزی به دلیل داشتن بدنه فلزی محکم در هنگام پرچ شدن فشار بسیاری به گلوگاه شیشه ادکلن وارد می کنند . با توجه به کیفیت بالای شیشه ادکلن های اورجینال این گونه پمپ ها تنها در محصولات اصلی یا اورجینال مورد استفاده قرار می گیرند.

. پمپ های از جنس آلومینیوم تنها در محصولات تقلبی و اکثر محصولات درجه دوم یا همان ادکلن های چینی مورد استفاده قرار می گیرند که قیمت و کیفیت بسیار پایینی دارند.

. پمپ های کاملا پلاستیکی به دلیل قیمت بیشتر و دقت بسیار بالا در طراحی جهت پیشگیری از نشت مواد داخل شیشه ادکلن فقط در شرکت های اورجینال مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت هایی از قبیل : تام فورد، دیور، ایف سن لورن، کلوین کلین، لاگوست، دولچه اند گابانا و برخی برند های دست ساز از این گونه پمپ ها استفاده می نمایند.

پیچیدگی عطر های اورجینال
اکثر عطر های اصل و اورجینال خطی نیستند و از نت های ابتدایی، میانی و پایانی تشکیل شده اند که باعث می شود در طول زمان بوی عطر تغییر کرده و پس از مدتی بوی دلپذیر تری را استشمام کنید. این پیچیدگی، غیر یکنواختی، بوی متنوع و چند بعدی بودن عطر، تضمین می کند که عطر اصل است.

جعبه عطر از جنس مرغوب باشد
مطمئنا جعبه ای که عطر اصل در آن قرار می گیرد از جنس مقوای مرغوبی است تا عطر در آن تکان نخورد و آسیب نبیند .
پس دقت کنید جعبه عطر های اورجینال از لحاظ رنگ، کیفیت چاپ و مشخصات ظاهری کیفیت یک جعبه اورجینال را داشته باشد.

جعبه عطرهای اصل مقوا هایی دارند که با آن عطر ثابت نگه داشته می شود. به رنگ مقوای جعبه های عطر هم توجه داشته باشید زیرا که رنگ مقوای مرغوب سفید است، نه خاکستری!

اشتباهات املایی و نگارشی نداشته باشند
خیلی به این نکته توجه داشته باشید که اشتباهات املایی و نگارشی در عطر وجود نداشته باشد، و یا اطلاعات کم و جزیی در مورد عطر ننوشته باشند. دقت کنید که اسپل یا هجای نام ادکلن دقیق و بدون پس و پیش بر روی جعبه چاپ شده باشد.

شاید برایتان عجیب باشد اما گاهی شرکت های تولید کننده ادکلن های تقلبی با پس و پیش کردن یکی دو حرف از نام ادکلن، ادعای اصل بودن ادکلن های خود را دارند و یا در مواردی مشاهده شده که روی ادکلن های تقلبی غلط املایی وجود داشته که این اشتباه در یک شرکت برند و معتبر عطر و ادکلن هرگز به چشم نمی خورد.

تغییر در لوگوی عطر (آرم عطر)
این نمونه به خصوص در طرح لوگوی عطرهای ورساچه زیاد دیده می شود. چون لوگوی پیچیده ای دارد، با دست کاری به راحتی تشخیص داده نمی شه و کمتر کسی به ریز جزئیات آن دقت می کند! حاشیه ها پهن تر به کار گرفته می شوند یا لوگو کوچکتر از مدل اصل زده می شود.

تحقیق در مورد عطر مورد نظرتان
شما می توانید در اینترنت یا وب سایت سازنده راجع به عطر مورد نظرتان تحقیق و بررسی کنید و عکس های عطر مورد نظرتان را ببینید تا متوجه شوید آن ها چه اطلاعاتی بر روی بسته بندی و بطری آن قرار داده اند تا آگاهی کاملی داشته باشید.

برای مثال مثلا اگر قصد خرید عطر Dior Homme Intense را دارید به سایت دیور رفته و عکس های این عطر را با دقت نگاه کنید و هنگام خرید عطر مورد نظر را با عکس مقایسه کنید.

تست کردن عطر
عطر ها از گروهی از رایحه ها تولید می شوند و این موارد با فرمولاسیون هایی اختصاصی توسط آزمایشگاه های برند های فعال در حوزه عطر ترکیب شده و تمامی موارد حساسیتی و میزان وجود مواد در نظر گرفته می شود.

در حالی که در پایان کار هم آزمایشگاه های دیگری هم این ترکیبات را مورد آزمایش قرار داده و از نظر سازگاری با بدن و حساسیت های احتمالی آن را مورد بررسی قرار می دهند. عطر تقلبی اغلب می تواند باعث واکنش های آلرژیک، خارش و یا ترک ناخواسته بر روی پوست شود.

عطر اصل رنگ ندارد
سازنده های عطرهای اصل معمولا در عطرها از رنگ استفاده نمی کنند، برای همین عطرهای اصل کمرنگ هستند. پس عطری که پررنگ باشد یعنی تقلب!

بطری باید بلوری باشد
شیشه عطرهای اصل با کیفیت و بدون پستی و بلندی هستند و همچنین عطرهای تقلبی معمولا شیشه هایی زبر و کمی ناهموار دارند. شیشه ی عطر به صورت منحصر به فرد طراحی شده تا کپی کردن آن سخت باشد. اندازه، شکل بطری و ضخامت و شفافیت شیشه را بررسی کنید.

در شیشه عطر نچرخد
درب عطر را نیز از لحاظ جنس، رنگ، شکل و کیفیت قالب با دقت بررسی نمایید. در شیشه عطرهای اصل کاملا متقارن هستند و نه لغزشی دارند و نه خط و خشی! چرا که در برخی از ادکلن ها درب ها بسیار سنگین و یا با طراحی خاصی تولید شده اند.

برای مثال : درب ادکلن کوکو مادمازل شرکت شنل بسیار سنگین و از جنس شیشه کریستال چند لایه است، اما درب ادکلن تقلبی آن بسیار سبک و از جنس پلاستیک با قالب ریزی بسیار ضعیف می باشد که کاملا مشخص است.

تماس با ما

همراه : ۰۹۱۲۸۳۳۸۵۳۳
تلفن : ۰۲۱۲۲۰۰۸۱۳۳

سبد خرید

تخفیف سمپل |

فروش ویژه تا 50% تخفیف

ساعت
دقیقه
ثانیه